• trio

Güler Group

1985 yılında Site İnşaat ve Bilgi Yapı ile yola çıkan Güler Group, sıra ile PMS Medikal Ambalaj, PMS Ticaret, Anadolu Yapı Malzemeleri, Fiberton Prekast, PMS Tıp Teknolojileri ve iştirak firması olan Nehir Beton A.Ş.yi kurmuştur.Güler Group, inşaat ve inşaat teknolojileri, inşaat malzemeleri ve medikal sektörlerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

İnşaat sektöründe 30. yılı tamamlayan Güler Group, yol, asfalt ve ıslah çalışmalarının yanında 2 bine yakın konut üretmiştir. Grup, yaptığı projelerle Mersin’de nitelikli bölgeler yaratarak kentin yeniden yapılaşması ve gelişmesi yönünde öncü bir rol üstlenmiştir:

Kuzey Mersin’de 2005 yılında yapılan “Güler Residence” projesi, özel tasarımı ve mimari tarzıyla bölgenin ilk konsept projesidir. Ayrıca Kuzey Mersin’in yapılaşmasında belirleyici olmuştur.

“Bizimevler” projesi, Toroslar ilçesinin dezavantajlı bir bölgesinde hayata geçirilmiş ve bölgenin kaderini değiştirmiştir. Projeye ek olarak inşa edilen “Bizimevler Çarşısı” ile sosy0ekonomik alanlar oluşturulmuş ve bölge bir cazibe merkezi haline getirilmiştir.

“Vadi Mersin” projesi “U” formunda yapılan, katlarda daire terasları olan ve teraslarda narenciye yetiştirilen ilk projedir. Güler Group, Vadi Mersin projesiyle; yeşili, suyu kente taşımış, dairelerin teraslarına kat bahçeleri kurarak site sakinlerini doğayla buluşturmuştur.

Mersin 34. Cadde üzerindeki “Güler Xtra” ve “Güler Infinity” projeleri, o bölgedeki modern yapılaşmanın ilk adımlarıdır. Güler Infinity, mimari yapısı ve sosyal alanlarıyla bölgenin parlayan yıldızı olmuştur.

Fonksiyonun estetik ile buluştuğu projeleriyle, Mersin konut sektörünün “yapı” anlayışında yeni bir dönemin başlamasını sağlayan Güler Group, kaliteli konut rekabetini başlatarak, kentin iyi yapı stoku oluşturması konusunda öncü olmuştur.

Sürekli kendini yenileyen ve faaliyet alanını genişleten Güler Group,inşaat sektöründeki tecrübelerini daha büyük projelere taşıyarak, İstanbul’da da bir merkez oluşturmuş, Kadıköy’de kentsel dönüşüm projeleri yürütmeye başlamıştır.

Ankara’da doğan, Mersin’de büyüyen Güler Group, bugün itibariyle Türkiye’nin birçok kentinde ve dünyanın birçok ülkesinde faaliyet yürütmekte, ürünlerini satmaktadır.